İstanbul merkezli gerçekleştirilen "Kuyu-7" operasyonunda, Volkan Reçber'in liderliğini yaptığı organize suç örgütü çökertildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaşarak, İstanbul ve İzmir'de düzenlenen operasyonlar sonucunda 33 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlarda ele geçirilen materyaller arasında 34 ruhsatsız tabanca, 1 AK-47 Kalaşnikof uzun namlulu tüfek, 1 balistik yelek ve 1 Uzi otomatik silah bulunmaktadır.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ (ÖGG) 110. DÖNEM SINAV KILAVUZU || EGM Özel Güvenlik 110. Temel Eğitim ve 86. Yenileme Eğitimi Sınav yerleri açıklandı mı, sınav ne zaman? ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ (ÖGG) 110. DÖNEM SINAV KILAVUZU || EGM Özel Güvenlik 110. Temel Eğitim ve 86. Yenileme Eğitimi Sınav yerleri açıklandı mı, sınav ne zaman?

Suçlamalar ve Faaliyetler

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlar, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürme ve yaralama, iş yerlerine silahlı saldırı, kanuna muhalefet gibi 25 ayrı suç eyleminin tespit edilmesiyle başlatılmıştır. Şüphelilerin bu suçları işlerken kullandıkları silahlar ve diğer malzemeler operasyonlar sırasında ele geçirilmiştir.

Bakanın Tebrikleri ve Vurguları

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan emniyet güçlerini tebrik ederek, başarılı operasyonlarıyla halkın güvenliğine katkı sağlayan polisleri övdü. Yerlikaya, "Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadeleriyle operasyonların önemine vurgu yapmış ve halkın güvenliğini sağlama adına devletin kararlılığını ortaya koymuştur.

Editör: Havva Andırır