TRT 1'de yayınlanan Gönül Dağı'nın sevilen karakterlerinden biri olan Dilek'i canlandıran Gülsüm Ali İlhan, performansıyla izleyicilerin gönlünde taht kurmuştu. Ancak ikinci sezonun sonunda diziye veda etme kararı, izleyicileri derinden üzmüştü. İlhan'ın ayrılığıyla ilgili uzun süre merak edilen sır, sonunda açığa çıktı.
Gönül Dağı'nda Dilek Karekteri Gülsüm Ali İlhan Neden Diziden Ayrıldı?
Gönül Dağı'nın çekimlerinin Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde gerçekleşmesi, İstanbul'a alışkın olan Gülsüm Ali İlhan için büyük bir meydan okuma oldu. Özellikle kış aylarında yaşanan soğuk ve zorlu hava koşulları, oyuncunun set hayatını zorlaştırdı.
Gülsüm Ali İlhan'ın Kişisel Hedefler ve Yeni Yollar Arayışı
İlhan'ın ayrılığına etki eden en önemli faktörlerden biri, kariyerinde yeni yollar arayışı ve kişisel gelişimine odaklanma isteğiydi. Set hayatından uzaklaşarak normal yaşantısına dönmek ve kendi hedeflerine yoğunlaşmak istemesi, ayrılık kararında belirleyici oldu.
Gülsüm Ali İlhan Yeni Projeler ve Gelecek Beklentileri
Gülsüm Ali İlhan, Gönül Dağı'ndan ayrıldıktan sonra Al Sancak dizisinde Uğur Güneş ile ekrana döndü. Ancak bu proje de ilk sezonun sonunda sona erdi. Şimdi ise İlhan'ın gelecekteki projeleri, hayranları tarafından büyük bir merakla ve heyecanla bekleniyor.