Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), bünyesine 950 antrenör alımı yapacağını duyurdu. Uzun zamandır beklenen bu alım sürecinin başvuru tarihleri adaylar tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Bakanlığın yakın zamanda ilana çıkarak başvuruları başlatması bekleniyor. 950 kadro için başvuruların Temmuz ayında başlaması talep ediliyor.

Alım Süreci Nasıl İlerliyor?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapacağı 950 antrenör alımı, ilan edilmesinin ardından adaylar tarafından yakından takip ediliyor. Sürecin başlatılması, kadroların doldurulması ve atamaların yapılması için adayların beklentileri artmış durumda. Bakanlık tarafından yapılacak duyuruların ardından başvuru tarihleri netleşecek ve adaylar gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak?

Bu alım sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, toplamda 950 antrenör alımı yapacak. Antrenör pozisyonları için başvuracak adaylar, ilgili branşlarda görev yapacaklar. Alınacak antrenörler, spor faaliyetlerinin düzenlenmesi, sporcuların eğitilmesi ve geliştirilmesi konularında çalışacaklar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

950 sözleşmeli antrenör alımında başvuru yapacak adayların belirli şartları taşıması gerekiyor. İşte başvuru şartları:

T.C. vatandaşı olmak: Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel şartları taşımak: Adayların Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen genel şartlara uygun olması zorunludur.
Askerlikle ilişiği olmamak: Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya erteletmiş olması gerekmektedir.
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak: Adayların emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olması gerekmektedir.
Kamudan ihraç edilmemiş olmak: Kamu kurumlarından ihraç edilmemiş olmak başvuru şartları arasındadır.
Beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak: Adayların beden eğitimi veya spor eğitimi alanında eğitim veren bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
İlgili branştan en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesi sahibi olmak: Adayların başvuru yapacakları branşta en az ikinci kademe antrenörlük belgesine sahip olmaları gereklidir.

İnanılmaz olay! Jandarma büyüyü nasıl bozdu? İnanılmaz olay! Jandarma büyüyü nasıl bozdu?

2022 yılı KPSS B grubu P3 puan türünden en az 50 puan almak: Adayların 2022 KPSS B grubu P3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

Editör: Havva Andırır