YÜKSEK DÜZEY BİR YETKİLİNİN AÇIKLAMASI

ÇANAKKALE OLAY - Ücretsiz Doğalgaz Uygulaması Ne Zaman Bitecek? Doğalgaz  Faturalarının Bir Kısmı Devletten

Konu hakkında bilgi sahibi üst düzey bir yetkiliye göre hükümet, farklı gelir grupları için farklı doğalgaz ve elektrik tarifeleri belirleme planı üzerinde çalışıyor. Bloomberg'e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen yetkili, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bir süredir bu plan üzerinde çalıştığını söyledi.

Kademeli Artış Yöntemi

Yetkili, hükümetin düşük gelirli haneleri daha düşük faturalarla desteklemeyi amaçladığını ve uygulamanın, gelir veya tüketim arttıkça enerji tarifelerinin kademeli olarak artabileceği anlamına geleceğini söyledi.

Çiftçilere Mayıs tarımsal destek ödemesi ne zaman? Bakanlık açıkladı ödemeler yattı mı? Çiftçilere Mayıs tarımsal destek ödemesi ne zaman? Bakanlık açıkladı ödemeler yattı mı?

ÜCRETSİZ DOĞALGAZ UYGULAMASININ SONA ERMESİ

Erdoğan'ın “ücretsiz doğalgaz müjdesi” Resmi Gazete'de - Dünya Gazetesi

Hükümet geçen yıl kritik seçimler öncesinde desteğini artırmak amacıyla yaklaşık 20 milyon haneye bir yıl süreyle ayda 25 metreküpe kadar doğalgazı ücretsiz vermeyi taahhüt etmişti. Bu süre 1 Mayıs'ta sona erdi ve Merkez Bankası'nın analizine göre bu durum aylık enflasyona 0,7 puan ekleyebileceği belirtildi. Konuyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.