Ünlü oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy, kızını yakın zamanda kucağına alacak olmanın heyecanını yaşarken, gebelik sürecinde yaşadığı zorlukları da açıkladı. Özellikle gebelik reflüsüyle mücadele ettiğini belirten Atiksoy, bu durumun kendisini oldukça zorladığını ifade etti. Gebelik reflüsü, hamilelik döneminde mide asidinin yemek borusuna geri kaçması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır ve birçok anne adayı bu durumu deneyimler.

Yildiz Cagri Atiksoy Berk Oktay

ATİKSOY GEBELİK REFLÜSÜ BENİ BİTİRDİ DEDİ

Atiksoy'un verdiği röportajlarda dile getirdiği gibi, gebelik reflüsü genellikle hamilelik ilerledikçe artabilir ve anne adaylarını oldukça rahatsız edebilir. Mide yanması, ekşime hissi, yutma güçlüğü gibi belirtilerle kendini gösteren bu durum, özellikle beslenme alışkanlıklarının dikkatli bir şekilde yönetilmesini gerektirir.

I M G 20240401 193904 894

GEBELİK YAŞAYAN ANNELERE TAVSİYELERDE BULUNDU

Gebelik sürecinde yaşanan bu tür zorluklar, anne adaylarının sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı oluşturmalarını ve doktorlarıyla düzenli iletişimde kalmalarını gerektirir. Beslenme alışkanlıklarında asitli, baharatlı ve yağlı yiyeceklerden kaçınılması, daha sık ve azar azar yemek yenmesi, yatarken başın yükseltilmesi gibi önlemler alınabilir. Ayrıca, doktorun tavsiye ettiği takviyeler ve ilaçlar da kullanılabilir.

Kimler Geldi Kimler Geçti dizisinde müjde! 2. Sezon o tarihte ekranlarda olacak! Kimler Geldi Kimler Geçti dizisinde müjde! 2. Sezon o tarihte ekranlarda olacak!

I M G 20240401 193905 107 850X1062

ANNE ADAYLARININ GEBELİK SÜRESİNCE DOKTORLARDAN DESTEK ALMALARINI İSTEDİ

Anne adayları, gebelik sürecinde yaşadıkları herhangi bir sağlık sorununda olduğu gibi, gebelik reflüsü gibi durumlarda da doktorlarından destek almalı ve önerilerini dikkate almalıdır. Bu sayede hem anne hem de bebek için sağlıklı bir gebelik süreci geçirilebilir. Yıldız Çağrı Atiksoy'un yaşadığı bu deneyim, diğer anne adayları için de bir uyarı ve bilgilendirme niteliği taşıyor.

Cocugunu Kucagina Almak Icin Gun