Firari FETÖ’cü Halit Esendir, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili yeni itiraflarda bulundu. Esendir, "Hocaefendi (FETÖ elebaşı Gülen) darbenin gece 03.00'te olacağını biliyordu ama 21.00'de başlamış olmasına şaşırdı" dedi.

Darbe Saati Şaşkınlığı

Firari FETÖ’cü Halit Esendir'in yaptığı açıklamalar, 15 Temmuz gecesine dair yeni bir boyut kazandırdı. Esendir, FETÖ elebaşı Gülen'in darbenin gece 03.00’te yapılacağını planladığını, ancak girişimin 21.00'de başlamasının kendisini şaşırttığını belirtti.

Dünyada tek, parmaklarıyla gören  Eşref Armağan kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Dünyada tek, parmaklarıyla gören Eşref Armağan kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Firari FETÖ’cüden Çarpıcı Açıklamalar

Esendir, darbe girişiminin planlanan saatten erken başlamasının, örgüt içindeki bazı aksaklıklar ve panik sebebiyle olduğunu ifade etti. Esendir, "Hocaefendi, darbenin erken başlamasını beklemiyordu. Bu, planların dışında bir gelişmeydi ve şaşkınlık yarattı" diye konuştu.

Planlanan Saatte Darbenin Başlamaması

Esendir'in itirafları, 15 Temmuz gecesi yaşanan karmaşanın sebeplerine ışık tutuyor. Darbenin planlanan saatten önce başlaması, FETÖ'nün içinde bulunduğu kaosu ve örgüt içindeki uyumsuzlukları ortaya koyuyor.

Gülen'in Tepkisi ve Darbe Girişimi

Halit Esendir'in açıklamalarına göre, FETÖ elebaşı Gülen, darbenin saat 03.00'te başlamasını beklerken, 21.00'de girişimin başlaması üzerine şaşkınlık yaşamış. Esendir, "Hocaefendi'nin darbenin bu saatte başlamasına tepkisi büyük oldu" dedi.

15 Temmuz'un Arkasındaki Planlar

Esendir'in itirafları, 15 Temmuz hain darbe girişiminin perde arkasını aydınlatmaya devam ediyor. Bu açıklamalar, darbe gecesi yaşanan olayların ve planların ne denli karmaşık olduğunu gözler önüne seriyor.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım