Türk spor camiasının önemli isimlerinden biri olan Ahmet Vefa Küçük, uzun yıllar boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü'nde kritik görevler üstlenmiş ve Türk iş dünyasında da etkili bir rol oynamıştır. Küçük'ün hayatı ve kariyeri, merak uyandıran bir konu olmuştur.

Kariyeri ve Spor Dünyasındaki Etkisi

Nevşehir'de 13 Mart 1943 tarihinde doğan Ahmet Vefa Küçük, eğitimine Vefa Lisesi'nde başlamış ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. İş dünyasına adım atmadan önce Vefa Vakfı'nın başkanlığını yapmıştır. Spor alanında da aktif bir rol oynamış ve Fenerbahçe Spor Kulübü'nde başkan vekili olarak görev almıştır.

Suat Kösehaliloğlu Kimdir, Öldü Mü, Ne Zaman, Nerede Ölüm Nedeni, Vefat Nedeni Belli oldu! Suat Kösehaliloğlu Kimdir, Öldü Mü, Ne Zaman, Nerede Ölüm Nedeni, Vefat Nedeni Belli oldu!

Üstlendiği Görevler Nelerdir?

2015 yılında Fenerbahçe'nin Yüksek Divan Kurulu başkanı seçilen Ahmet Vefa Küçük, üç yıl boyunca bu görevi başarıyla sürdürmüştür. Ayrıca Dinamik Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi iş dünyasındaki etkin rolleriyle de tanınmaktadır. 2022 yılında gerçekleştirilen yüksek divan kurulu başkanlık seçimlerinde ise yeni bir döneme geçiş yapmış ve 799 oy alarak bu göreve yeniden seçilmiştir.

Editör: Mehmet Çetil