Yarbaşı'da Yeni Dönem Başladı: Ökkeş Aksoy Mazbatasını Aldı Yarbaşı'da Yeni Dönem Başladı: Ökkeş Aksoy Mazbatasını Aldı

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin seçimlere sadece milli değerleri ve halkın çıkarlarını gözeterek girdiğini belirtti. İstanbul adaylarını çekmek için AK Parti'ye üç şart sunduğunu açıklayan Erbakan, "İktidar İsrail'le ticareti sonlandırdığını ilan etsin, İsrail'e ihracatı kestiğini ilan etsin, Malatya'da İsrail'i korumak için kurulan Kürecik Radar Üssü'nü kapattığını ilan etsin ve emekli maaşını 20 bin TL'ye çıkardığını ilan etsin, biz bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız" dedi.

Hatay'ın Antakya ilçesinde düzenlenen mitingde konuşan Fatih Erbakan, Milli Görüş'ün diğer partilere kazandırmak ya da kaybettirmek için seçimlere girmediğini vurguladı. YRP'nin amacının milletin derdine derman olmak, maddi ve manevi kalkınmayı gerçekleştirmek ve belediyelerde ahlaklı belediyecilik dönemini başlatmak olduğunu belirten Erbakan, "Yaşanabilir Türkiye'yi yeniden, adil bir dünyayı kuralım" çağrısında bulundu.

Erbakan, "Böyle mantık olur mu Allah aşkına? Siz diyorsunuz ki Yeniden Refah CHP'ye kazandırır. Bu mantıkla giderseniz Kandil'le iş tuttuğunu ifade ettiğiniz DEM Parti de AK Parti'ye seçimleri kazandırmak için giriyor. İYİ Parti de AK Parti'ye seçimleri kazandırmak için giriyor. Bu mantıkla giderseniz o zaman sadece iki parti seçime girsin, diğer partiler girmesin. Anket yapılsın, en yüksek oy alan iki parti girsin. Çünkü diğer partilerin hepsi ya birine kazandırmak ya da kaybettirmek için seçime giriyor. Böyle seçim mi olur? Böyle demokrasi, böyle sistem mi olur?" sözleriyle eleştirilerde bulundu.

İstanbul adayını çekmek için sunduğu şartları hatırlatan Erbakan, "Alın bakalım, size hodri meydan. Şimdi bu adımları atın, hiçbir beklentimiz olmadan adayımızı çekmeye hazırız. Maalesef böyle bir adım atacağınızla ilgili de hiçbir ümidimiz yok. Zaten atacak olan insan 7 Ekim'den beri yaşanan bu katliam, bu vahşet karşısında şimdiye kadar çoktan Yeniden Refah Partisi'nin çağrısını bile beklemeden adım atmış olurdu" ifadelerini kullandı.