Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cihat Tutkun Kimdir, neden öldü, sebebi ne? Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cihat Tutkun Kimdir, neden öldü, sebebi ne?

Eski Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül KİMDİR neden öldü, hastalığı ne?

Eski Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, kolon kanseri ile uzun süre mücadele ettikten sonra 72 yaşında hayata veda etti. 2009-2019 yılları arasında CHP’den Sinop Belediye Başkanlığı yapan Ergül, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede bugün yaşamını yitirdi.

Baki Ergül Kimdir?

1952 yılında Sinop’ta doğan Baki Ergül, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nde inşaat mühendisi olarak başlamıştı. 1978-1988 yılları arasında Sinop DSİ 74. Şube Başmühendisi olarak görev yapmış, ardından Samsun DSİ 7. Bölge Müdür Yardımcılığı ve 1999-2003 yılları arasında DSİ 7. Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştu.

Baki Ergül545487

Siyasi Kariyeri ve Belediye Başkanlığı Dönemi

2004 yılında CHP’den Sinop Belediye Başkan Adayı olan Ergül, bu seçimde bir oy farkıyla kaybetti. Ancak 2009 yerel seçimlerinde yeniden aday olarak yüksek oy oranıyla Sinop Belediye Başkanı seçildi. Görev süresi boyunca altyapı ve üst yapı projelerine odaklanan Ergül, 2014 seçimlerinde de büyük bir başarı göstererek ikinci kez başkanlık görevine getirilmişti. Sinop’a yaptığı hizmetlerle tanınan Ergül, 2019 yılına kadar bu görevde kaldı.

Cenaze Töreni Nasıl Olacak?

Baki Ergül'ün vefatı, Sinop’ta büyük bir üzüntüye neden oldu. Ailesi ve sevenleri tarafından derin bir hüzünle karşılanan bu kaybın ardından, Ergül’ün cenazesi defnedilmek üzere Ankara’dan memleketi Sinop’a getirilecek. Sinop halkı, eski başkanları için son görevlerini yerine getirmek üzere hazırlanıyor. Ergül'ün cenaze töreni ile ilgili detaylar aile tarafından daha sonra açıklanacak.

Baki Ergül Hangi Hastalıktan Vefat Etti?

Uzun bir süredir kolon kanseri ile mücadele eden Baki Ergül, tedavi gördüğü Ankara’daki hastanede bugün hayatını kaybetti. Ergül’ün hastalığı süresince gösterdiği mücadele, hem ailesi hem de sevenleri tarafından takdirle karşılandı. Ergül’ün vefatı, sadece ailesi ve yakınlarını değil, Sinop halkını da derin bir yasa boğdu.

Editör: Murat Serdar Yıldız