Stefano Lavarini kimdir, Fenerbahçe'deki Görevine Son Verildi Stefano Lavarini kimdir, Fenerbahçe'deki Görevine Son Verildi

Gazeteci Fatih Altaylı, son günlerde Galatasaray'da yaşanan gelişmelerle ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Altaylı, Galatasaray'dan ayrılan Erden Timur'un istifası ve arkasındaki nedenler üzerine dikkat çekici tespitlerde bulundu. İnan Kıraç ile ilgili ortaya atılan iddiaları da yalanlayan Altaylı, Galatasaray camiasında dolaşan "Derin Galatasaray" hikayelerini çürüttü.

Fatih Altaylı, Galatasaray'da Derin Yapı İddialarını Yalanladı

Fatih Altaylı'nın değerlendirmesine göre, Galatasaray'ın son dönemdeki şampiyonluklarında önemli bir rol oynayan Erden Timur'un ani ayrılışı, camiada büyük yankı uyandırmıştı. Timur'un istifası sonrası sarı-kırmızılı camiada yaşanan tartışmaları ve gözyaşlarını kaleme alan Altaylı, İnan Kıraç'ın iddialı bir şekilde Galatasaray üzerinde etkili olduğunu yalanladı.

Derin Galatasaray diye bir şey yok, bunu bilin.

Altaylı, yazısında "Derin Galatasaray" olarak adlandırılan sözde bir yapıdan bahsedilemeyeceğini vurgulayarak, camiada etkili olduğu iddia edilen isimleri tek tek ele aldı. İnan Kıraç'ın Galatasaray'daki etkisinin asla olmadığını belirten Altaylı, bu iddiaların tamamen uydurma olduğunu ifade etti.

İddiaların aksine, Galatasaray'ın iç yapılarında herhangi bir "derin yapı" bulunmadığını belirten Altaylı, camianın bazı isimlerinin Erden Timur'a karşı tavır aldığını ancak bunun bir "derin yapı" olmadığını dile getirdi. Yönetim içerisindeki bazı isimlerin Timur'a karşı çıktığını belirten Altaylı, ancak bu durumun bir mücadele olarak değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Cemal

Altaylı, yazısında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'i de hedef alarak, Özbek'in Timur'a karşı yaptığı dedikoduları ve tavırları eleştirdi. Ancak Altaylı, bu durumun Timur'un ayrılışında tek etken olmadığını ve camiada çeşitli nedenlerle farklı tavırların sergilendiğini belirtti.

Editör: Havva Andırır