İstanbul'da yapılan yerel seçimlerde yüzde 51,15 oy oranıyla tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde gerçekleşen törende açıklamalarda bulunan İmamoğlu, mazbatasını alırken şunları söyledi:

İSTANBUL 16 NİSAN elektrik kesintisi olan ilçeler listesi, İSTANBUL hangi ilçelerde elektrik kesintisi var, sorgulama ekranı İSTANBUL 16 NİSAN elektrik kesintisi olan ilçeler listesi, İSTANBUL hangi ilçelerde elektrik kesintisi var, sorgulama ekranı

"16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Bunun değeri sorumluluğu çok büyük. Sayın başkan çerçeveyi belki makul ölçüsüyle taşıdı getirdi ama yükü itibarıyla onu ben hissettim, onu sırtındaki bir yük ve onu inanın çok derinden ve içinden hisseden birisiyim.

Allah mahcup etmesin bu şehrin insanlarına ve bu ülkenin vatandaşlarına ve ben hatta ilave yapıyorum bütün insanlığa. Çünkü İstanbul sadece bu şehirde yaşayanların ve ülkemizin insanlarının duyguları değil bütün insanların duygularının beslendiği bir kenttir. Bu bağlamda şehrin doğasına, havasına, suyuna, yaşam kalitesine, çocuklarına, gençlerine, hayata, kadına, bütün unsurlarıyla çok özenli çok nitelikli bir 5 yılı bu şehre yaşatmak en büyük arzumuzdur."

İmamoğlu'nun bu açıklamalarıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine resmen başladığı ve İstanbul halkının teveccühüyle yeniden seçilmiş olduğu vurgulanmış oldu.