Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), 1 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak doğal gaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapmadığını duyurdu.

BOTAŞ'ın yaptığı açıklamada, doğal gaz toptan satış fiyatlarının belirlenmesinde piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve alım işletme giderlerindeki değişim gibi faktörlerin dikkate alındığı ve mümkün olan en makul seviyede belirlendiği vurgulandı.

Açıklamada, "Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 01 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olan Doğal Gaz Toptan Satış Fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır." ifadelerine yer verildi.

BOTAŞ ayrıca, Household Energy Price Index (HEPI) fiyatlarına göre konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatının Türkiye'de uygulandığını belirtti.

Kırklareli Üniversitesi Öğrencileri İhtiyaç Sahiplerine Yemek Ulaştırıyor Kırklareli Üniversitesi Öğrencileri İhtiyaç Sahiplerine Yemek Ulaştırıyor

Doğal gaz fiyatlarındaki bu stabil durum, tüketicilere karşı BOTAŞ'ın sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini ve enerji maliyetlerindeki dengesizlikleri minimize etmeye çalıştığını göstermektedir.