Devlet Su İşleri (DSİ) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle hayata geçirilen yeni istihdam kampanyası, birçok iş arayan için umut ışığı oluyor. Beden işçisi kadrosunda istihdam edilmek üzere planlanan yeni personel alımları, iş arayan bireyler için kariyerlerinde yeni bir sayfa açma fırsatı sunuyor. 5 Nisan saat 23.59'a kadar açık olan başvuru süreci, DSİ'nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

DSİ (Devlet Su İşleri) ve İŞKUR (İş ve İşçi Bulma Kurumu), beden işçisi kadrosu için yeni personel alımı duyurdu. Başvuruların 5 Nisan 23.59'a kadar devam edeceği belirtildi ve şu an için 4 kişinin daimi olarak işe alınacağı açıklandı. İşte DSİ personel alımı...

Selektörle radar cezası iptal mi edildi, ödenen radar ücretleri geri iade olunacak mı? Selektörle radar cezası iptal mi edildi, ödenen radar ücretleri geri iade olunacak mı?

DDSİ NİSAN 2024 PERSONEL ALIMI İLANI

1- 3 Kişi DSİ 8. Bölge Müdürlüğü ERZURUM'da istihdam edilecektir.

DSİ PERSONEL ALIMI İLANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DSİ PERSOENL MAAŞLARI 34 BİN TL Mİ?

Bu başlık altında belirtilen 34 bin TL maaş, en düşük memur maaşı olarak tahmin edilmektedir ve kamu kurumlarında en az bu miktarda bir maaş ödeneceği varsayılmıştır. Ancak, il ve ilçelere göre kamu kurum ve kuruluşlarının vereceği maaş miktarı değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, belirtilen miktarın herhangi bir kamu kurumunda kesin olarak uygulanacağı garanti edilemez. Bu durumdan takvim.com.tr sorumlu değildir. Mağduriyet yaşamamak adına kamu kurumlarından maaş detaylarıyla ilgili doğrulama yapmanız önemlidir.

İLAN DETAYLARI

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.