OpenAI'ın geliştirdiği yapay zeka sohbet robotu ChatGPT, bugün dünya çapında bir erişim sorunu ile karşı karşıya kaldı. Milyonlarca kullanıcı, ChatGPT'ye erişmeye çalışırken Down Detector'de ani bir artış gözlemlendi.

Depositphotos 227010482 Stock Ph

Sorun Ne Zaman Başladı?

Down Detector'e göre, sorun ilk olarak saat 12:00 civarında (TSİ) Türkiye saatiyle başladı ve kısa sürede dünya genelinde yayıldı.

Yapay Zeka 1-1

OpenAI'dan Açıklama

OpenAI, hizmet durumu sitesinde sorunun farkında olduğunu ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirket, sorunun ne zaman çözüleceğini net bir şekilde belirtmedi.

Depositphotos 670674132 Stock Ph (1)-1

Kaç Kullanıcı Etkilendi?

OpenAI'ye göre ChatGPT'nin haftalık 100 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu nedenle, bugünkü erişim sorununun milyonlarca kullanıcıyı etkilediği tahmin ediliyor.

Yapay Zeka 3

Son 30 Günlük Kesintiler

Son 30 gün içinde ChatGPT kullanıcıları için birkaç kısmi kesinti gerçekleşmişti. En dikkat çekici olay ise geçen ay Bing API kesintisi nedeniyle kullanıcıların web sonuçlarına erişememesiyle yaşanmıştı.

ChatGPT'ye Erişim Ne Zaman Düzleşecek?

OpenAI, sorunun ne zaman çözüleceğini net bir şekilde belirtmedi. Kullanıcılar, ChatGPT'ye erişememeleri durumunda OpenAI'nin hizmet durumu sayfasını takip edebilirler.

Yapay Zeka A I-2

ChatGPT Çöktü Mü?

OpenAI tarafından yapılan açıklamaya göre ChatGPT çökmedi. Sorunun kaynağı ise OpenAI'nin altyapısında yaşanan bir problem olduğu tahmin ediliyor.

Bu Durum Kullanıcıları Nasıl Etkiledi?

Rolex'un Yolculuğu: Sıfır Sermayeyle Başlayıp Dünyanın En İkonik Saat Markası Haline Nasıl Geldi? Rolex'un Yolculuğu: Sıfır Sermayeyle Başlayıp Dünyanın En İkonik Saat Markası Haline Nasıl Geldi?

ChatGPT, birçok kullanıcı tarafından çeşitli amaçlar için kullanılan popüler bir platformdur. Bugünkü erişim sorunu, kullanıcıların planlarını ve projelerini etkilemiş olabilir.

Sosyal Medya Tepkileri

Sosyal medyada, ChatGPT'ye erişim sorunu ile ilgili birçok kullanıcı yorumu ve tepkisi yer aldı. Kullanıcılar, platformun çökmesinden dolayı üzgün olduklarını ve bir an önce düzelmesini dilediklerini belirttiler.

ChatGPT'nin Geleceği

ChatGPT, yapay zeka alanında önemli bir yere sahip olan ve sürekli gelişen bir platformdur. Bu tür erişim sorunlarının platformun popülerliğini ve güvenilirliğini etkilemesi olasıdır.

Editör: Ali Çakar