Ünlü oyuncu Beren Saat, uzun yıllardır televizyon ekranlarında seyircilerle buluşan ve genç yaşına rağmen birçok başarıya imza atan bir isimdir. Saat, 26 Şubat 1984 tarihinde doğmuş olup, bu yıl itibariyle 40 yaşındadır. Ankara doğumlu olan Beren Saat, aslen Gümüşhaneli kökenlidir ve Balık burcudur.

Beren Saat Kac Yasinda 5

Oyuncunun genç görünümü ve kariyeriyle ilgili merak edilen birçok detay bulunmaktadır. Boyu 167 cm olan Saat'in kilosu ise 53'tür. Estetik operasyonlara karşı olduğunu belirten ünlü oyuncunun genç ve doğal görünümü, zaman zaman estetik müdahale olduğu yönünde spekülasyonlara neden olmuştur. Ancak Saat, herhangi bir estetik işlem yaptırmadığını ifade etmiştir.

Ayvacık'taki orman yangını neden çıktı, söndürüldü mü, son durum (21 Haziran 2024) Ayvacık'taki orman yangını neden çıktı, söndürüldü mü, son durum (21 Haziran 2024)

Beren Saat Kac Yasinda 7

Beren Saat'in oyunculuk kariyeri, Türkiye'nin Yıldızları adlı yetenek programına katılmasıyla başlamıştır. Daha sonra çeşitli televizyon dizilerinde ve filmlerde rol almıştır. Ancak en büyük çıkışını, Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaştığı Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter Ziyagil karakteriyle yapmıştır. Bu rolüyle geniş kitleler tarafından tanınmış ve sevilmiştir.

Beren Saat Kac Yasinda 3

Özel hayatında da dikkat çeken bir isim olan Beren Saat, uzun süre Kenan Doğulu ile ilişki yaşamış ve 2014 yılında evlenmiştir. Evlendiği tarihte 30 yaşında olan Saat, Kenan Doğulu ile arasında 10 yaşlık bir yaş farkı bulunmaktadır. Ancak çiftin çocukları olmamıştır.

Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol alan Beren Saat'in en önemli projeleri arasında Aşk-ı Memnu, Fatmagül'ün Suçu Ne?, İntikam, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Atiye gibi yapımlar yer almaktadır. Son olarak, 2024 yılında İstanbul İçin Son Çağrı filminde rol almıştır.

Beren Saat'in kariyeri, Türk televizyon ve sinema endüstrisinde önemli bir yere sahip olmasının yanı sıra, genç yaşına rağmen birçok başarıya imza atmasıyla da dikkat çekmektedir.

Editör: Mehmet Çetil