Osmaniye Sumbas'ta işlenen cinayetlerin sırrı çözüldü Osmaniye Sumbas'ta işlenen cinayetlerin sırrı çözüldü

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suça yönelik iddialar nedeniyle görevden uzaklaştırılan üst düzey 3. Emniyet Müdürlüğü hakkında soruşturma başlatıldı. Ancak iç kaynaklar, elde edilen iddialarını yalanladı.

GÖZALTI İDDİASI

Görevden uzaklaştırılan Ankara İl Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Şube Müdürü Kerem Öner ve Müdür Yardımcısı Şevket Demircan'ın kurtarıldığı iddiası tartışması geldi. Halk TV'de yer alan haberde, Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu kişilerin toplanıp sürüldüğü görüldü.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERİ YALANLADI

Ancak İçişleri Bakanlığı kaynakları, üç emniyet teşkilatı soruşturmasının devam ettiğini ancak gözaltı kararının olmadığını belirtti. Bu doğrultuda, elde edilen iddiaları yalanlandı.

Ayhan Bora Kaplan'ın iddialarda adı geçen ve görevden uzaklaştırılan suçla ilgili Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yeniden soruşturma başlatıldı. Evlerde yapılan aramalarda şüpheliler hakkında "bu şekilde işlemek için anlaşma", "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs", "görevinin dağılmaması" ve "suçluyu kayırma" suçlarından soruşturma yürütülüyor.

BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3 emniyet müdürünün açığa çıkarılmasıyla ilgili konuşmasında, "Birkaç emniyet müdürünün açığa alması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir" kullanmıştı. Bahçeli, iç işgal cephesinde yer alan ve Türkiye'ye karşı komplolar kuran çetelerine karşı uyarılarda bulunmuştu.