Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Amasya Vali Yardımcılığı görevine atanan Regaip Ahmet Özyiğit, kariyerindeki başarılı performansıyla dikkat çeken bir kamu yöneticisidir. Ankara doğumlu olan Özyiğit, eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başlamış ve bu alanda lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku bölümünde yapmıştır.

Genç Yaşta Başladığı Kamu Hizmeti

Kamu yönetimi kariyerine erken yaşta adım atan Regaip Ahmet Özyiğit, 22 yaşında Türkiye'nin en genç kaymakamlarından biri olarak göreve başlamıştır. Balıkesir'in Dursunbey ve Balya ilçelerinde Kaymakamlık vekâletinde bulunduktan sonra, kariyerinde önemli adımlar atmıştır.

TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak? TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak?

Ulusal ve Uluslararası Deneyimler

Özyiğit'in kariyerinde dikkat çeken bir diğer nokta ise uluslararası deneyimleridir. İngiltere'de Sheffield'da Pre-MBA (Uluslararası Yönetim Geliştirme) programını tamamlayarak mesleki yetkinliklerini uluslararası platformda da geliştirmiştir. Bu deneyimlerini Türkiye'deki görevlerine nasıl entegre etmiştir?

Başarı Dolu Görevleri

Trabzon'dan başlayarak Diyarbakır, Gümüşhane, Yozgat, Konya gibi çeşitli illerde Kaymakamlık yapmış, İçişleri Bakanlığı'nda Bilgi İşlem Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş ve çeşitli vali yardımcılıkları yapmıştır.

Editör: Havva Andırır