Aksaray Eski Sanayi Sitesi'nde yer alan Ali Aydın'a ait kereste deposunda meydana gelen yangın, hızla büyüyerek yakındaki hurda deposuna da sıçradı. Saat 10.30 sularında başlayan yangın, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Aksaray'da Kereste Deposunda Çıkan Yangın Süratle Kontrol Altına Alındı

Yangın, kısa sürede kontrol altına alınamayacak boyutlara ulaşmadan önce itfaiye ekiplerinin yoğun çabalarıyla söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat boyunca süren müdahalesi sonucunda alevler kontrol altına alındı ve yangın söndürüldü.

Aksaray Yangın3Ancak, yangının etkisiyle zarar gören bölgelerde soğutma çalışmaları devam ediyor. İş makineleri de depodaki kerestelerin dışarı çıkarılması için çalışmalarını sürdürüyor. Yangının çıkış nedeni henüz netlik kazanmazken, olayla ilgili detaylı bir inceleme başlatıldı.

Aksaray Yangın2Söz konusu yangın, çevrede kısa süreli panik ve endişeye neden oldu ancak itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde daha büyük bir felaket önlenmiş oldu. Yangının kontrol altına alınmasıyla birlikte, bölgedeki normal yaşamın kısa sürede yeniden sağlanması bekleniyor.

Liseli Furkan Samet Göktürk Kimdir, Neden Öldü, Babasının kaderini paylaştı! Liseli Furkan Samet Göktürk Kimdir, Neden Öldü, Babasının kaderini paylaştı!

Aksaray Yangın1

Editör: Havva Andırır