Akaryakıt fiyatlarındaki son değişimler, Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalarla yakından ilişkilendiriliyor. 25 Mayıs tarihinde gerçekleşen benzin indirimi sonrasında, LPG fiyatlarında da bir indirim beklentisi oluştu. Dolar/TL kuru ve Brent petrol fiyatlarındaki hareketlilikler, akaryakıt fiyatlarına doğrudan etki ediyor.

Benzin ve motorin fiyatlarında yaşanan son indirimlerin ardından, LPG fiyatlarında da bir düşüş yaşanması bekleniyor. İstanbul Avrupa yakasında, benzinin litre fiyatı 41.38 TL, motorinin litre fiyatı ise 40.27 TL olarak belirlendi. LPG litre fiyatı ise 21.19 TL olarak açıklandı.

Efor Çay Kimin, Sahibi Kim, Şirketin değeri Ne kadar, Halka arza çıktı mı, ne kadar lot verir? Efor Çay Kimin, Sahibi Kim, Şirketin değeri Ne kadar, Halka arza çıktı mı, ne kadar lot verir?

LPG fiyatlarındaki olası bir indirimin, 4 Haziran 2024 tarihinden itibaren geçerli olması bekleniyor. 1 TL'lik bir indirimle LPG fiyatlarının düşmesi planlanıyor. Bu indirimin, tüketicilere biraz nefes aldırması ve akaryakıt masraflarını azaltması bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde farklılık gösteriyor. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakaları, Ankara, İzmir ve Eskişehir gibi şehirlerdeki güncel akaryakıt fiyatları dikkate alındığında, LPG fiyatlarının indirime gireceği beklentisiyle birlikte tüketicilerin bu fiyat değişikliklerini yakından takip etmeleri önem arz ediyor.

Editör: Havva Andırır