Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Adrien Brody, sinema dünyasında başarılı kariyeri ve oyunculuk yeteneği ile tanınmaktadır. Hollywood'un önde gelen isimlerinden biri olarak bilinen Brody, dikkat çeken performanslarıyla sinema sektöründe kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Adrien Brody Kimdir?

Adrien Brody, 14 Nisan 1973 tarihinde New York'ta dünyaya gelmiştir. Oyunculuğa olan ilgisi çocukluk yıllarında başlamış, genç yaşta tiyatro eğitimi almış ve kısa sürede profesyonel sahne ve kamera önü deneyimleri kazanmıştır. Brody'nin çıkış yapması ise 2002 yılında yönetmen Roman Polanski'nin "Pianist" filmi ile olmuştur. Bu filmde canlandırdığı Władysław Szpilman karakteriyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanarak adını duyurmuştur.

Türkiye’nin ilk astrolojik komedi romanı: Her Şeyin Başı Merkür romanın yazarı Ayşe Balıbey Kimdir, nereli kaç yaşında? Türkiye’nin ilk astrolojik komedi romanı: Her Şeyin Başı Merkür romanın yazarı Ayşe Balıbey Kimdir, nereli kaç yaşında?

Adrien Brody Nereli?

Adrien Brody'nin kökeni Macar ve Yahudi'dir. Ailesi Polonya kökenli olup, dedeleri İspanya'dan göç etmişlerdir. Brody, doğduğu şehir olan New York'ta büyümüş ve burada oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Kişisel hayatıyla ilgili olarak Brody, genellikle medyadan uzak bir yaşam sürmeyi tercih etmektedir ve özel hayatı hakkında pek fazla bilgi paylaşmamaktadır.

Editör: Havva Andırır