Aytaç Durak neden hastaneye kaldırıldı, hastalığı ne, öldü mü, yaşıyor mu?

Adana'nın 5 dönem büyükşehir belediye başkanlığı yapmış olan Aytaç Durak, Pozantı'nın Bürücek Yaylası'nda bugün rahatsızlanarak hava ambulansıyla hastaneye sevk edildi. 86 yaşındaki Durak'ın yakınları tarafından sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine Pozantı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı ve daha sonra Balcalı Hastanesi'ne hava ambulansıyla taşındığı bildirildi. Acil serviste tedavi altına alınan Durak'ın bilincinin açık olduğu ve durumunun stabil olduğu belirtildi.

Aytaç Durak Kimdir?

Aytaç Durak, 1938 yılında Adana'nın Karaisalı ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Durak, meslek hayatına DSİ Adana İçme Suları Şefi olarak başladı ve daha sonra müteahhitlik yaparak inşaat sektöründe önemli projelere imza attı. Politikaya da atılan Durak, Adalet Partisi'nden belediye meclis üyeliği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Aytaç Durak Siyasi Kariyeri ve Sonrası

Aytaç Durak, beş dönem boyunca Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendi ve yerel yönetim alanında önemli projelere imza attı. 2010 yılında görevinden alındıktan sonra siyasi yaşantısını sonlandıran Durak, son olarak 2014 yerel seçimlerinde adaylıktan çekilmiş ve aktif siyaseti bırakmıştı.

HAMSTER KOMBAT SON DAKİKA: 19 Temmuz 2024 Hamster Kombat günlük şifre açıklandı! Telegram Hamster Kombat günlük kombo kartları 19Temmuz 2024 HAMSTER KOMBAT SON DAKİKA: 19 Temmuz 2024 Hamster Kombat günlük şifre açıklandı! Telegram Hamster Kombat günlük kombo kartları 19Temmuz 2024

Aytaç Durak'ın Sağlık Durumu Nasıl?

Aytaç Durak'ın sağlık durumu, Adana ve Türkiye genelinde dikkatle takip edilmekte. Uzun yıllar boyunca belediyecilik ve siyasette önemli roller üstlenen bir ismin rahatsızlanması, kamuoyunda geniş yankı uyandırmış durumda. Toplumsal açıdan, uzun yıllar hizmet vermiş bir kamu görevlisinin sağlık sorunları, yerel yönetimler ve siyasetin dinamikleri üzerine düşündürücü soruları beraberinde getiriyor.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım