KPSS SON DAKİKA: KPSS ALAN BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI! ÖSYM KPSS Alan Bilgisi soru kitapçığı ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı KPSS SON DAKİKA: KPSS ALAN BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI! ÖSYM KPSS Alan Bilgisi soru kitapçığı ve cevap anahtarı görüntüleme ekranı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA), yeni öğrenci alımı için başvuru sürecini duyurdu. Adaylar, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Güvenlik Bilimleri Fakültesi'ne başvurularını nasıl yapabilecekler?

Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

JSGA, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu'na 283 erkek ve 40 kadın öğrenci, Güvenlik Bilimleri Fakültesi'ne ise 200 erkek öğrenci alacak. Başvurular, 5-25 Temmuz tarihleri arasında sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla yapılacak. Başvuruların posta veya şahsen yapılmaması gerekiyor.

Başvuru Kabul Edilen Adaylar Ne Yapacak?

Başvurusu kabul edilen adaylar, seçme sınavlarına katılmaya hak kazanacak. Sınavlarla ilgili duyurular ve uygulama esasları, JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden ilan edilecek. Adaylar için sınav merkezi, tarihleri ve diğer detaylar bu platform üzerinden erişilebilir olacak.

Detaylar Nerede Bulunabilir?

Adaylar, başvuru süreciyle ilgili kılavuzlara www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinden ulaşabilirler. Burada, 2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu gibi önemli belgeler ve detaylı bilgiler mevcut.

Kimler Başvurabilir?

Başvuru şartlarına ilişkin detaylar ve gereklilikler, başvuru kılavuzlarında net bir şekilde belirtilmiştir. Adayların bu şartları dikkatlice incelemeleri ve belirtilen süreçlere uygun şekilde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Editör: Havva Andırır