Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sürecindeki mülakatlar için adayların merakla beklediği sonuçları duyurmadı. İşte detaylar ve güncel durum:

Başvurular ve Sözlü Sınav Süreci Nasıl İlerledi?

20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen başvuruların ardından, 10 Haziran'da sözlü sınav yerleri açıklandı ve 1 Temmuz 2024 tarihinde sözlü sınavlar başladı. Peki, sözleşmeli öğretmen adayları için mülakat sonuçları ne durumda?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF)  bütünleme sınavı ne zaman, hangi tarihte, giriş belgesi yayımlandı mı? İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bütünleme sınavı ne zaman, hangi tarihte, giriş belgesi yayımlandı mı?

Sözlü Sınav Sonuçları Henüz Açıklanmadı

Şu an itibarıyla sözleşmeli öğretmen atamasındaki mülakat sonuçları açıklanmadı. MEB tarafından konuyla ilgili herhangi bir duyuru yapılmadı. Adaylar, sonuçların yayımlanacağı tarihi merakla bekliyor.

Sonuçlar Nereden Öğrenilecek?

Mülakat sonuçları, tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak. Adaylar, sonuçları kişisel e-Devlet kullanıcı adları ve şifreleriyle öğrenebileceklerdir. Başarılı kabul edilmek için 60 üzerinde puan alan adaylar sınavı geçmiş olacaklar.

MEB'den Beklenen Duyuru

MEB, sözlü sınav sonuçlarının açıklanması için adaylara bilgi verene kadar bekleniyor. Adaylar, sonuçların yayımlanacağı tarihi yakından takip etmekte fayda var.

Editör: Havva Andırır