Uyuşturucu tacirlerine dev operasyon! 1 milyon 781 bin kök kenevir ve 511 kilo esrar yakalandı Uyuşturucu tacirlerine dev operasyon! 1 milyon 781 bin kök kenevir ve 511 kilo esrar yakalandı

Iğdır'da Yıldırım Çarpması: İki Kardeş Ağır Yaralandı

Iğdır merkeze bağlı Asma köyünde meydana gelen olayda, hayvan otlatan iki kardeş, üzerlerine yıldırım düşmesi sonucu ağır yaralandı. Köyde yaşayan Rahime-Mehmet Ali Aktaş çiftinin çocukları olan Yunus Emre (17) ve Aziz Aktaş (15), öğle saatlerinde hayvanları otlatmak için meraya çıktıkları sırada yıldırım çarpmasına maruz kaldı.

Yıldırım Çarpmasının Ardından Ne Oldu?

Yıldırım düşmesiyle birlikte ağır yaralanan kardeşlere ilk müdahaleyi köylüler yaptı. Olay yerinde bulunan köylüler, ambulans gelene kadar çocukları toprağa gömdüler. Bu geleneksel yöntemle kardeşlerin yanıklarının etkisini hafifletmeye çalıştılar. Sağlık ekiplerinin hızlı müdahalesi sonrası, yaralı kardeşler Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sağlık Durumları Nasıl?

Yunus Emre ve Aziz Aktaş'ın vücutlarında ciddi yanıklar oluştu. Hastanede yapılan ilk müdahaleler sonrasında, her iki kardeşin de sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu belirtildi. Doktorlar, çocukların hayati tehlikelerinin devam ettiğini ve yoğun bakımda tedavilerinin sürdüğünü ifade etti.

Olayın Ayrıntıları

Olay, Iğdır merkeze bağlı Asma köyünün kırsal bölgesinde, aniden başlayan sağanak yağış sırasında meydana geldi. Aktaş kardeşler, merada hayvanları otlatırken yıldırım çarpmasına maruz kaldılar. Çevredeki köylüler durumu fark edip hemen yardıma koşarak, geleneksel yöntemlerle müdahale etmeye çalıştılar.

Ambulans ve Sağlık Ekiplerinin Müdahalesi

Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, köylülerin ilk müdahaleleri sonrasında kardeşleri hastaneye ulaştırdı. Iğdır Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk tedavi sonrası, kardeşlerin vücutlarında oluşan yanıkların kapsamlı bir tedavi gerektirdiği açıklandı. Sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu ve yakından takip edildiği bilgisi paylaşıldı.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım