2024 KPSS Lisans Sınav Giriş Belgesi Açıklandı mı?

KPSS Lisans sınavına girecek adayların sınav giriş belgeleri henüz yayımlanmadı. ÖSYM, sınav giriş belgelerini adayların erişimine sunmadı. Sınav belgeleri yayımlandığında ÖSYM'nin resmi web sitesi üzerinden erişilebilecek ve ilgili link haberimizde de paylaşılacaktır. Adaylar, sınav yerlerini öğrenebilmek için ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’ni (AİS) kullanarak, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapabilirler.

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2024-2025 EĞİTİM YILI TAKVİMİ || İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar ve güz dönemi vize / final sınav tarihleri ne zaman? Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2024-2025 EĞİTİM YILI TAKVİMİ || İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar ve güz dönemi vize / final sınav tarihleri ne zaman?

2024 KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2024 yılı KPSS Lisans sınavının ilk oturumu olan Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavı, 14 Temmuz 2024 Pazar günü saat 10:15'te gerçekleştirilecek. KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavlarının ilk günü 20 Temmuz 2024, ikinci günü ise 21 Temmuz 2024 tarihinde, her iki gün de saat 10:15'te yapılacak. KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 4 Ağustos 2024 tarihinde saat 10:15'te uygulanacak.

2024 KPSS Sınav Yerleri Nereden Öğrenilir?

Adaylar, KPSS Lisans sınav yerlerini öğrenmek için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi’ni (AİS) kullanabilirler. AİS üzerinden adaylar, sınav giriş belgelerine ve sınav yerlerine ilişkin bilgilere ulaşabileceklerdir. Sınav giriş belgelerinde sınav merkezi, bina ve salon bilgileri detaylı şekilde belirtilmektedir.

2024 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2024-KPSS Lisans sonuçları, 23 Ağustos 2024 tarihinde ÖSYM tarafından duyurulacak. Bu tarihte Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonuçları erişime açılacaktır. KPSS Ön Lisans sonuçları 20 Eylül 2024, KPSS Ortaöğretim sonuçları ise 4 Ekim 2024 tarihinde açıklanacak. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sonuçları ise 16 Ekim 2024 tarihinde adayların erişimine sunulacaktır. Adaylar, sonuçlarına ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden ulaşabileceklerdir.

2024 KPSS Lisans Sınavına Dair Son Durum

ÖSYM tarafından belirlenen tarihler doğrultusunda KPSS Lisans sınavına geri sayım başlamış durumda. Adayların sınav hazırlıklarını sürdürmeleri ve sınav giriş belgelerini yakından takip etmeleri önem arz etmektedir. Sınav giriş belgeleri açıklandığında adayların en kısa sürede sınav yerlerini öğrenmeleri ve sınav gününe dair planlamalarını bu bilgiler doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım