52. İstanbul Müzik Festivali nerede, bilet fiyatları ne kadar, kimler hangi sanatçılar sahne alacak? 52. İstanbul Müzik Festivali nerede, bilet fiyatları ne kadar, kimler hangi sanatçılar sahne alacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 2024 yılı 1. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvuruların ne zaman başlayacağı merakla bekleniyor. Binlerce aday, EGM'nin resmi duyurularını takip ediyor.

Bekci Nasil Olunur Alim

1. DÖNEM BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN HANGİ TARİH? 

EGM, 2024 1. dönem bekçi alımı için resmi bir tarih açıklamadı. Geçtiğimiz yıl 1.200 bekçi alımı gerçekleştirilmişti. Bu yıl da benzer bir alım sayısı bekleniyor.

Bekçi

1. DÖNEM BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NELER?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
c) En az 167 cm boyunda olmak,
d) Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak.
e) Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde ön başvuruların son günü (03 Şubat 2023) itibarıyla son bir yıl veya daha fazla süredir ikamet ediyor olmak,
f) Ön başvuruların son günü (03 Şubat 2023) itibarıyla askerlik ödevini bitirmiş olmak,
g) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18.01.2005 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18.01.1993 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

Bekçi Alımı

1. DÖNEM BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bekçi alımlarına başvurular EGM'nin resmi internet sitesi ve Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvuruların online olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor.