WhatsApp'ta mavi tik, birisinin mesajınızı okuduğunu gösteren işarettir. Bu işaret, mesajınız her okunduğunda yanında çıkar. Mesajınızın görüldüğünü ve iletildiğini onaylamanıza yardımcı olsalar da, hızlı yanıt verme konusunda baskı hissedebilirsiniz. Neyse ki, görüldü işaretini kapatmanın ve kişinin haberi olmadan mesajı okumanın bir yolu var. İşte adım adım WhatsApp mavi tik kapatma:

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Ayarlar’a girin.
  3. Gizlilik’e dokunun.
  4. Okundu bilgisini kapatın.

Bu adımları takip ederek mesajlar okunduğunda artık görüldü işareti çıkmayacaktır. Ancak WhatsApp görüldü işaretini kapatmak, grup sohbetlerindeki okundu bilgisini veya sesli mesajlardaki oynatıldı bilgisini devre dışı bırakmaz. Bu ayarları devre dışı bırakmanız mümkün değildir.

WhatsApp Okundu Bilgisini Kapatırsak Ne Olur?

WhatsApp'ta okundu bilgisini kapatırsanız, durum güncellemenizi kimlerin görüntülediğini göremezsiniz. Diğer kullanıcılar da durum güncellemelerini sizin görüntüleyip görüntülemediğinizi görmez. Ayrıca okundu bilgisini kapatırsanız, kişilerinizin de okundu bilgisini göremezsiniz.

Emekli Korgeneral Karakuş: "F-16’ların Yerine Geçecek Savaş Uçağı Bu Olacak" Emekli Korgeneral Karakuş: "F-16’ların Yerine Geçecek Savaş Uçağı Bu Olacak"

WhatsApp okundu bilgisini kapatma seçeneği sunar. Bu, mavi tiki sevmeyenler, WhatsApp’ta görüldü atmadan mesaja nasıl bakılır merak edenler için en hızlı ve basit yoldur. Buradaki adımlarla Android ve iPhone için WhatsApp mavi tik kapatma yolunu öğrenebilirsiniz.

Editör: Zeliha YAKUT