Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yozgat Saraykent Kaymakamı Osman Kurt, Malatya Yazıhan Kaymakamı olarak atanmıştır. Osman Kurt, kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Hayatı ve Biyografisi

Osman Kurt, kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Hayatı ve Biyografisi

3 Mart 1996 tarihinde Erzurum'da doğan Osman Kurt, ilk ve orta öğrenimini Erzurum'da tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2019 yılında mezun olan Kurt, aynı yıl Erzurum Valiliği'nde kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başlamıştır.

Trabzonspor'un Eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, mesleği ne? Trabzonspor'un Eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, mesleği ne?

 Osman Kurt'un Kariyer Yükselişi

Kurt, kariyerinde Trabzon ve Konya illerinde mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajlarını tamamladıktan sonra Tekirdağ/Malkara ve Mardin/Midyat ilçelerinde kaymakam refikliği görevlerini üstlenmiştir. Karabük/Ovacık ilçesinde vekâleten kaymakamlık görevini yürütmüş ve bu süreçte Ankara Üniversitesi TÖMER Dil Kursu'nda Arapça dil eğitimi almıştır. Aynı zamanda Katar'ın başkenti Doha'da dil eğitimi ve bilgi görgü artırımı maksadıyla görev yapmıştır.

Editör: Murat Serdar Yıldız