Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişen Kastamonu Azdavay Kaymakamlığından,Kahramanmaraş Andırın Kaymakamlığına atanan Mustafa Arslanşahin kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Hayatı ve Biyografisi

Mustafa Arslanşahin kimdir, aslen nereli, kaç yaşında?

Mustafa Arslanşahin, Denizli Çallı kökenli olup Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapmış başarılı bir kamu yöneticisidir. İlk ve ortaöğrenimini Denizli'de tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden Kamu Yönetimi alanında lisans derecesi ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimi süresince tekstil sektöründe çeşitli firmalarda müşteri temsilcisi olarak görev yapmış ve üretim ile ihracat süreçlerinde deneyim kazanmıştır.

CHP Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün kimdir, aslen nereli kaç yaşında? CHP Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün kimdir, aslen nereli kaç yaşında?

Mustafa Arslanşahin'in Görev Yeri ve Deneyimleri

Mustafa Arslanşahin, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2019 yılında kamu hizmetine başlamıştır. Çorum'da Kaymakam Adayı olarak görev aldıktan sonra çeşitli il ve ilçelerde stajlarını başarıyla tamamlamıştır. Giresun, Sivas, Muğla ve Kırıkkale gibi illerde kaymakam vekilliği yapmış ve mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajlarını gerçekleştirmiştir. Uluslararası deneyim kazanmak amacıyla İngiltere'nin Leicester kentinde dil eğitimi almıştır.

Mustafa Arslanşahin'in Andırın Kaymakamlığı Görevi

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine atanarak göreve başlayan Mustafa Arslanşahin, ilçenin yeni kaymakamı olarak hizmet vermektedir. Bu yeni görevinde, Andırın'ın idari işleyişini yönetmek ve ilçenin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak için çalışmaktadır.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım