Cumhurbaşkanlığı tarafından atama kararları, son yayımlanan Resmi Gazete'de geniş yankı uyandırdı. Bu atamalardan biri de Hukuk Hizmetleri Hukuk Müşaviri Sibel Köse'ye yapıldı. Sibel Köse, uzun yıllara dayanan hukuk alanındaki deneyimi ve uzmanlığıyla bilinen bir isim olarak dikkat çekiyor.

Hukuk Müşaviri Sibel Köse Kimdir?

Ankara doğumlu olan Sibel Köse, eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde başlayarak buradan birincilikle mezun oldu. Akademik kariyerine İngiltere'de devam eden Köse, Nottingham Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Yönetimi ve Reform Programı'nda özel öğrenci olarak doktora düzeyinde eğitim aldı.

Emekli zammı ne zaman açıklanacak, tahmini zam ne kadar, seyyanen zam olacak mı? Emekli zammı ne zaman açıklanacak, tahmini zam ne kadar, seyyanen zam olacak mı?

Mesleki Deneyim ve Görevleri

İçişleri Bakanlığı bünyesinde kaymakam adaylığı sınavını kazanarak göreve başlayan Sibel Köse, Türkiye'nin çeşitli ilçelerinde kaymakam vekilliği yapmıştır. Ardından Konya-Güneysınır, Malatya-Doğanyol gibi illerde kaymakam olarak görev almış ve Bitlis, Bartın ve Kırşehir illerinde vali yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Avrupa Birliği konusunda uzmanlık ve proje döngüsü yönetimi eğitimleri de alan Köse, İngilizce dilinde ileri düzeyde yetkinliğe sahiptir.

Son Atama ve Gelecek Hedefleri

2 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla Hukuk Hizmetleri Hukuk Müşaviri olarak göreve başlayan Sibel Köse, kamu yönetimi alanındaki derin bilgisiyle ve tecrübesiyle öne çıkmaktadır. Görevine başlamasıyla birlikte, hukuk hizmetleri alanında yeni perspektifler getirerek kurumun işleyişine katkı sağlaması beklenmektedir.

Editör: Havva Andırır