Hangi Şehirlerde İşçi Alımı Yapılacak?

İŞKUR, 39 şehirde belediye ve ASHB (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı) bünyesinde 4600 işçi alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar için en az okur yazar olma şartı aranmakta. Başvuru yapılacak şehirler arasında Denizli, İstanbul, Tekirdağ, Aydın, Çankırı, Sivas, Bursa, Manisa, Eskişehir, Afyonkarahisar, Burdur, Muğla, Antalya, Erzurum, Kütahya, Çanakkale, Çorum, Amasya, Düzce, Mersin, Sakarya, Samsun, Ardahan, Tokat, Kahramanmaraş, Kocaeli, Malatya, Ankara, Yozgat, Karaman, Bartın, Ordu, Adana ve Hatay yer alıyor.

Salça yaparken kahreden ölüm! Anne ve kızı aynı anda hayatını kaybetti Salça yaparken kahreden ölüm! Anne ve kızı aynı anda hayatını kaybetti

Hangi Mesleklerde İşçi Alımı Yapılıyor?

Belediyelerde işçi statüsünde istihdam edilen personelin görevleri oldukça çeşitlidir. Temizlik işleri, park ve bahçe işleri, fen işleri, ulaşım hizmetleri, zabıta hizmetleri ve sosyal hizmetler gibi alanlarda işçi alımları yapılmaktadır. Temizlik işleri kapsamında çöp toplama ve taşıma işçisi, sokak süpürme işçisi ve kanalizasyon temizlik işçisi gibi pozisyonlar bulunmaktadır. Park ve bahçe işlerinde park bahçe işçisi ve fidanlık işçisi; fen işlerinde yol yapım ve onarım işçisi, kanalizasyon ve su tesisatı işçisi ve inşaat işçisi gibi görevler yer alır. Ulaşım hizmetlerinde otobüs şoförü, minibüs şoförü ve servis şoförü alımları yapılmaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara başvuru yapacak adaylarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya askerlik ile ilişiği bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak gibi genel şartlar aranacak. İlgili ilanlarda KPSS şartı bulunmamakta ve en az okuryazar adaylar başvuru yapabilmektedir. Adayların 18 yaşını tamamlamış ve 50 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.

Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Başvurular İŞKUR Kurum Dışı ilanlar üzerinden yapılacak olup, başvuru yöntemleri her ilan için farklılık göstermektedir. İlgili ilan listesine ulaşmak ve başvuru detaylarını öğrenmek için İŞKUR’un resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru süreleri ve yöntemleri ilan detaylarında belirtilmiştir.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım