Trendyol Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, dört futbolcusuyla yollarını ayırdı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, Osman Çelik, Moryke Fofana, Alim Öztürk ve kaleci Jakub Szumsk'un takımdan ayrıldığı duyuruldu.

Sözleşme Görüşmeleri Olumsuz Sonuçlandı

Samsunspor yönetimi, sözleşmesi sona eren oyuncularla yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını belirtti. Kulüpten yapılan açıklamada, "Sevgili Osman, Fofana, Alim ve Jakub, bu zorlu yolculukta ailemizin bir parçası oldunuz. Her zaman şanlı Samsunspor tarihinin unutulmaz değerleri olarak anılacaksınız. Oyuncularımızın akıttığı tere, verdikleri emeğe teşekkür ediyor, sonraki kariyerlerinde başarı diliyoruz," ifadelerine yer verildi.

Gençleşme Stratejisi

Samsunspor yönetimi, alınan bu ayrılık kararlarının takımın gençleştirilmesi stratejisinin bir parçası olduğunu vurguladı. Açıklamada, "Yönetim kurulumuzun aldığı bu kararın takımımızın gençleştirilmesine, büyük yatırımlar yaparak kurduğumuz akademiden yetişecek oyuncuların da önümüzdeki sezonlarda kulübümüze katkı vereceğine inanıyoruz," denildi.

Teşekkür ve Veda

Ayrılan oyunculara teşekkür eden kulüp, "Her zaman şanlı Samsunspor tarihinin unutulmaz değerleri olarak anılacaksınız," diyerek, oyunculara veda etti. Bu ayrılıkların, Samsunspor'un genç oyunculara daha fazla fırsat vermesi ve kulübün geleceğine yönelik yatırımların bir parçası olduğu belirtildi.

Leon Goretzka Hangi Ülkeli, Nereli, Kaç Yaşında, Mevki, Özgeçmişi ve Kimdir? Leon Goretzka Hangi Ülkeli, Nereli, Kaç Yaşında, Mevki, Özgeçmişi ve Kimdir?

Ayrılan Oyuncuların Kariyeri

Osman Çelik, Moryke Fofana, Alim Öztürk ve Jakub Szumsk, Samsunspor formasını terleterek önemli katkılarda bulundular. Kulüp, bu oyunculara verdikleri emekler için teşekkür ederken, yeni kariyerlerinde başarılar diledi.

Editör: Zeliha YAKUT