Premier Lig ekiplerinden Chelsea, İtalyan teknik direktör Enzo Maresca ile 5+1 yıllık anlaşma sağladı. Chelsea’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Maresca’nın takımın başına geçtiği duyuruldu.

Pochettino'nun Yerine Maresca

Chelsea, Mauricio Pochettino’dan boşalan teknik direktörlük koltuğunu Enzo Maresca’ya emanet etti. İtalyan çalıştırıcı ile 5+1 yıllık sözleşme imzalandı. 44 yaşındaki Maresca, Chelsea’de çalışmanın her teknik direktörün hayali olduğunu ve bu fırsatı yakaladığı için heyecanlı olduğunu belirtti.

Leicester City’deki Başarısı

Maresca, kariyerinde son olarak Leicester City’yi çalıştırdı. Takımı sezonu 97 puanla tamamlayarak Premier Lig’e çıkmasında önemli bir rol oynadı. Bu başarısı, Chelsea tarafından tercih edilmesinde etkili oldu.

Kevin Campbell NEDEN öldü, kaç yaşında, aslen nereli, hastalığı ne? Kevin Campbell NEDEN öldü, kaç yaşında, aslen nereli, hastalığı ne?

İlk Açıklamalar

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında Maresca, "Chelsea’de çalışmak her teknik direktörün hayalidir. Bu fırsatı yakaladığım için çok heyecanlıyım" dedi.

Yapılan Anlaşma

Chelsea, Maresca ile yaptığı 5+1 yıllık anlaşma ile uzun vadeli bir işbirliği hedefliyor. Taraftarlar, İtalyan teknik adamın takımın başında neler yapacağını merakla bekliyor.

Editör: Zeliha YAKUT