Almanya'nın Mannheim kentinde bugün gerçekleşen bir eylem sırasında aşırı sağcı aktivist ve politikacı Michael Stürzenberger, bıçaklı saldırıya maruz kaldı. Stürzenberger ve beraberindeki bazı Bürgerbewegung Pax Europa (BPE) üyeleri saldırı sonucunda yaralandı. Polis, saldırganı etkisiz hale getirmek için müdahale etti ve saldırganı vurarak durdurdu.

Asiri Sagci Politikaci Michael Sturzenberger Almanyada Bicakli Saldiriya Ugradi 2

ENDİŞE VE PANİK 

Michael Stürzenberger, özellikle İslam karşıtı konuşmalarıyla bilinmekte ve Alman Özgürlük Partisi'nin (AfD) yanı sıra Bürgerbewegung Pax Europa (BPE) hareketinde aktif olarak yer almaktadır. Mannheim'da düzenlenen bir eylem sırasında meydana gelen bıçaklı saldırı, çevrede şok ve endişeye neden oldu.

ABD'de 18 Haziran'da Verilecek Karar: Tok ve Cihantimur Türkiye'ye İade Edilecek mi? ABD'de 18 Haziran'da Verilecek Karar: Tok ve Cihantimur Türkiye'ye İade Edilecek mi?

SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Mannheim polisi, olaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Bugün saat 11.35 sıralarında Mannheim'daki pazar meydanında çok sayıda kişiye bıçakla saldırı düzenlendi. Yaralananların durumu hakkında henüz detaylı bilgi verilememekle birlikte, saldırgan polis tarafından etkisiz hale getirildi. Halkın güvenliği için gerekli önlemler alınmış olup, demiryolu trafiği de geçici olarak durdurulmuştur."

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ Mİ?

Olay, sosyal medyada hızla yayıldı ve Almanya'da siyasi tartışmaların odağı haline geldi. Saldırıya ilişkin detaylar ve saldırganın kimliğiyle ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak olay, ülkedeki güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getirdi ve yetkililerin önlem alma ihtiyacını vurguladı.

Editör: Mehmet Çetil