Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2024-2025 EĞİTİM YILI TAKVİMİ || İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar ve güz dönemi vize / final sınav tarihleri ne zaman? Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2024-2025 EĞİTİM YILI TAKVİMİ || İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar ve güz dönemi vize / final sınav tarihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2024 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Sınavı'nın tarihini açıkladı. Sınav, 14 Temmuz 2024 Pazar günü iki oturum halinde yapılacak. Adaylar, bu tarihte sınav giriş belgelerini yanlarında bulundurarak sınava girebilecekler.

Sınav Hangi Oturumları Kapsıyor?

14 Temmuz 2024 tarihinde düzenlenecek olan KPSS Lisans sınavı, sabah saat 10.00'da Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile başlayacak. Öğleden sonra ise saat 14.30'da Eğitim Bilimleri oturumu gerçekleştirilecek. Adaylar için önemli bir gün olan sınavda, her oturum için belirlenen saatlerde sınav binalarına giriş yapılacak. Saat sınırlamalarına dikkat edilmesi, sınav sürecinin başarıyla tamamlanması için gereklidir.

KPSS Lisans Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

Adaylar, sınav giriş belgelerini ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden temin edebilirler. Sınav giriş belgesi almak için TC kimlik numarası ve aday şifresi ile sisteme giriş yapmak yeterlidir. Giriş belgesi, adayın sınav yerini, oturum tarihini ve sınav saatini gösteren önemli bir belgedir. Bu belgeyi sınav günü yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 

Editör: Havva Andırır