Süper Kupa finali Galatasaray ve Beşiktaş Ne zaman, Nerede, hangi stadyumda oynayacak ( 2024-2025 sezonu) Süper Kupa finali Galatasaray ve Beşiktaş Ne zaman, Nerede, hangi stadyumda oynayacak ( 2024-2025 sezonu)

Galatasaray'ın savunma oyuncusu Victor Nelsson, EURO 2024 katılmayacak mı?

Galatasaray'ın Danimarkalı savunma oyuncusu Victor Nelsson, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli takımıyla forma giyemeyeceğini duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 25 yaşındaki futbolcu, sakatlığı nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti. Nelsson, "Ülkemle Avrupa Futbol Şampiyonası'nda olamayacak olmam beni derinden üzdü. Sakatlığımın beklediğimden daha uzun süre iyileşmesi, beni gerçekten üzüyor. Ancak takım arkadaşlarıma ve teknik ekibe başarılar diliyorum. Onlar için tezahürat yapacağım" dedi.

Nelsson'un Profesyonel Kariyeri

Galatasaray forması giyen Victor Nelsson, kariyerinde önemli adımlar atmış bir savunma oyuncusudur. Danimarka'nın Brondby takımından 2021 yılında Galatasaray'a transfer olan Nelsson, kısa sürede takımın önemli isimlerinden biri haline gelmiştir. Güçlü fizik yapısı ve defansif yetenekleriyle dikkat çeken Nelsson, Galatasaray'ın savunma hattında önemli bir görev üstlenmektedir.

Victor Nelsson Sakatlık Sonrası Milli Takıma Katılamayacak

Danimarkalı futbolcu Victor Nelsson'un sakatlığı, milli takımını EURO 2024'te temsil etmesini engellemiştir. Bu durum, hem Nelsson'un hem de Danimarka Milli Takımı'nın planlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Nelsson'un milli takımdaki eksikliği, Danimarka'nın savunma hattında önemli bir boşluğun oluşmasına neden olacaktır.

Editör: Muhammed Fatih Kıvrım