Geçtiğimiz hafta Akçadağ ilçesindeki Kotan Gölü mevkisinde antrenman yaparken yılanın ısırması sonucu hastaneye kaldırılan 24 yaşındaki milli boksör Rabia Topuz, yoğun bakımdaki tedavisinin ardından dahiliye servisine alındı.

Milli sporcu, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Şu an servisteyim. Bir şey olmazsa yarın Allah'ın izniyle taburcu olma durumum var. Maalesef antrenman sırasında bir talihsizlik yaşadım. Çok şükür o tehlikeyi atlattım. Yoğun bakımda yılanın zehrine karşı panzehir verildi. O panzehirle çok şükür daha iyi durumdayım" dedi.

Şampiyonluk Hedefleri İçin Uğraşıyor

Hemen ringlere dönemeyeceğini aktaran Topuz, "Biraz uzun sürecek, çünkü yılanın ısırdığı yer tam kas. Kası ısırdığı için biraz iyileşme durumu uzun sürecek. Ama inşallah ondan sonra daha iyi döneceğim" diye konuştu.

Hüseyin Bozkurt kimin listesinde, kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapıyor, evli mi? Hüseyin Bozkurt kimin listesinde, kaç yaşında, aslen nereli, ne iş yapıyor, evli mi?

Topuz, Türkiye Boks Federasyonu'na, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, kulübü Fenerbahçe'ye, İnönü Üniversitesi'ne ve kendisi için dua eden herkese teşekkür etti.

Olimpiyat Hedefini açıkladı 

Her sporcunun hayalinin olimpiyatlar olduğunu dile getiren Topuz, şunları söyledi: "Benim de en büyük hayalim olimpiyatlar. Tabii bundan önce tamamlamam gereken bir Avrupa ve dünya şampiyonası var. Şu an odaklandığım, en istediğim şey dünya şampiyonası. Dünya şampiyonu olduğum zaman inşallah bir olimpiyat göreceğim."

Rabia Topuz Kimdir?

Rabia Topuz, 23 yaşında genç bir boksördür. Spor kariyerine Malatya'nın Akçadağ ilçesinde başlayan Topuz, boksta yıldızlar Avrupa şampiyonu Hatice Akbaş'tan ilham alarak spor hayatına adım atmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde boks kariyerine devam etmektedir. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Rabia Topuz'un sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakımda olduğunu duyurdu.