Yapı Kredi Bankası kim satın aldı, satıldı mı? Kimler Yapı Kredi’yi aldı? Yapı Kredi Bankası kim satın aldı, satıldı mı? Kimler Yapı Kredi’yi aldı?

Hatay’da asrın felaketinden bu yana 25 yaşındaki evladı Batuhan Güleç’ten haber alamayan Sema Güleç, bu yıl Anneler Günü’nü evladı olmadan geçirmenin burukluğunu yaşıyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da 25 bine yakın insan vefat etmiş ve çok sayıda vatandaştan depremden sonra haber alınamamıştı. Asrın felaketinin üzerinden 16 aydan fazla süre geçmesine rağmen yakınlarından gelecek haberi bekleyen vatandaşların da umutlu bekleyişi devam ediyor. Bu insanlardan biri de Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan Sema Güleç.

DEPREM ANINDA YAŞANANLAR VE UMUTSUZ BEKLEYİŞ

Evladının yaşadığı binaya depremden 20 dakika sonra gittiğini dile getiren Sema Güleç, oğlu Batuhan’ı nüfustan düşürmek istemediğini belirterek “6 Şubat depreminden sonra oğlum Mustafa Batuhan Güleç’e hiçbir şekilde ulaşamadım, oğlumu arıyorum. Deprem günü oğlum iş yerinin üzerindeki yine diğer evimizde kalıyordu, tekti. Ben de buradaydım, kendi diğer evdeydi. Deprem anında evden dışarıya çıktık, zaten ilk önce oğlum aklıma geldi. Dedim Batuhan'ın yanına gidelim, kızımla, damadımla birlikte o tarafa gittik ve binanın yıkıldığını gördük. Bina yıkıldıktan 20 dakika sonra ordaydım. Depremin ardından ben çok kaygılandım, araştırma yaptım daha bir şey çıkmadı, yani nüfustan düşürme olayı olmadı. Fakat bu kimilerinde miras konusu oluyor bazı işlemlerden dolayı isteğe karşı isteğe karşılıklı düşürülüyormuş nüfustan onu öğrenince biraz rahatladım. Ben daha evladımı arıyorum. Ben oğluma nüfustan düşürme ya da gaiplik verilmesini istemiyorum. Daha arıyorum, yani vefat ettiyse bana mezarını versinler. Yoksa ben kabul etmiyorum, nüfustan düşürmeyi, gaiplik verilmesini onu asla kabul etmiyorum” dedi.

ANNELER GÜNÜ BURUKLUĞU VE BEKLENTİ

Anneler Günü yaklaştıkça içini burukluk kaplayan Sema Güleç, “Anneler Günü yaklaştıkça benim içimi bir burukluk kaplıyor. Benim diğer çocuklarım var ama hiçbiri birinin yerini tutmuyor. Hepsi ayrı ayrı Batuhan olsaydı gelirdi, öperdi hediyesini verirdi. Beraber geçirirdik, gerçekten Anneler Günü'nün yaklaşmasını istemiyorum. Oğlum yanımda olmadığı için artık Anneler Günü'nün gelmesini istemiyorum. Oğlum olmadığı için çok zor bir durum” şeklinde konuştu.

UMUTSUZ BEKLEYİŞ

Hatay'daki asrın felaketinden sonra hala haber alınamayan insanların dramı devam ederken, Sema Güleç gibi birçok aile acılarını yaşamaya devam ediyor. Anneler Günü'nün yaklaşması, kayıp evlatların aileleri için daha da zorlu bir süreci işaret ediyor.