Müslüman vatandaşlar, her hafta olduğu gibi bu hafta da cuma namazı saatlerini merak ediyor. 7 Haziran 2024 Cuma günü kılınacak olan cuma namazı vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il il belirlenmiştir. İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için cuma namazı saatleri:

Dünyada haberlerden kaçınma rekor seviyeye ulaşırken, Türkiye'de en az güvenilen medya kuruluşu A Haber oldu. Dünyada haberlerden kaçınma rekor seviyeye ulaşırken, Türkiye'de en az güvenilen medya kuruluşu A Haber oldu.

İSTANBUL

İstanbul'da 7 Haziran Cuma namazı saat 13:08'de kılınacak. Bu saatte Müslümanlar, camilerde toplanarak cuma namazını eda edecekler.

ANKARA

Ankara'da 7 Haziran Cuma namazı saat 12:53'de kılınacak. Başkentte yaşayan Müslümanlar, bu vakitte camilere akın edecek.

İZMİR

İzmir'de 7 Haziran Cuma namazı saat 13:15'de kılınacak. Ege'nin incisi İzmir'de Müslümanlar, bu saatte ibadetlerini gerçekleştirecekler.

BURSA

Bursa'da 7 Haziran Cuma namazı saat 13:08'de kılınacak. Tarihi camileriyle ünlü Bursa'da Müslümanlar, öğle ezanıyla birlikte namaza duracaklar.

CUMA NAMAZI KAÇ REKAT?

Cuma namazı, iki rekat farz ve dört rekat sünnet olmak üzere toplam altı rekattan oluşur. Öncesinde ise dört rekat sünnet kılınır. Farz namazın ardından dört rekat daha sünnet kılınarak ibadet tamamlanır.

CUMA NAMAZININ ÖNEMİ

 Cuma namazı, Müslümanlar için haftalık bir ibadet olup, toplu olarak camilerde kılınması farz kılınmıştır. Bu namaz, İslam dininde sosyal bir birliktelik ve ibadet açısından büyük öneme sahiptir.

Her hafta cuma günü öğle ezanı ile birlikte Müslümanlar tarafından camilerde saf tutulup ibadetler yerine getirilir. Bu haftaki cuma namazı, belirtilen saatlerde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da kılınacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen saatlere riayet ederek ibadetlerinizi yerine getirebilirsiniz.

Editör: Zeliha YAKUT