YKS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI: Üniversite Sınavı YKS sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (TYT-AYT-YDT sonuçları) YKS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI: Üniversite Sınavı YKS sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (TYT-AYT-YDT sonuçları)

ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans uygulaması için heyecan dorukta. Sınav, ön lisans mezunu veya devam eden öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek. Başvuruların 13 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında alındığı sınav için geç başvurular ise 9-10 Temmuz tarihlerinde yapılabilecek.

Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı mı?

KPSS ön lisans sınavına katılacak adaylar, sınav giriş belgelerine yaklaşık 10 gün kala ÖSYM'nin resmi web sitesi olan osym.gov.tr üzerinden erişebilecekler. Bu belgeler, adayların sınav tarihini, saatini ve sınav yerini önceden öğrenmelerini sağlayacak.

Sınav Tarihi ve Saati

2024 KPSS ön lisans sınavı, 1 Eylül tarihinde saat 10:15'te uygulanacak. Adaylar, belirlenen saatte sınav yerlerinde hazır bulunmalı ve sınav kurallarına uygun bir şekilde sınavlarını tamamlamalıdırlar.

Editör: Havva Andırır