Türkiye U19 - İspanya U19 Maçı Ne Zaman Saat Kaçta ve Hangi Kanalda CANLI Yayınlanacak? TRT SPOR İZLEME LİNKİ Türkiye U19 - İspanya U19 Maçı Ne Zaman Saat Kaçta ve Hangi Kanalda CANLI Yayınlanacak? TRT SPOR İZLEME LİNKİ

EURO 2024 F Grubu'nda son maçlar bugün oynanacak ve Türkiye ile Çekya'nın turnuvaya devam edip edemeyeceği bu kritik maçla belli olacak. Çekya'da yapılan bir anket, futbolseverlerin büyük çoğunluğunun, takımlarının Türkiye karşısında başarılı olamayacağına inandığını gösteriyor.

Çek Futbolseverler Türkiye'yi Favori Görüyor

Çekya'nın önde gelen internet sitelerinden Idnes tarafından düzenlenen ankette, Çek futbolseverlerin %70'i, takımlarının Türkiye'ye kaybedeceğini düşünüyor. Anket sonuçları şu şekilde:

  • Hayır, Türkiye'ye kaybedecekler: %70 (6495 oy)
  • Evet, 2. sıradan: %21 (1924 oy)
  • Evet, 3. sıradan: %4 (350 oy)
  • Hayır, onlara 2 puan bile yetmez: %5 (472 oy)

Maçın Önemi ve Beklentiler

EURO 2024 F Grubu'nun son maçında Türkiye, Çekya ile karşı karşıya gelecek. Türkiye'nin son 16 turuna kalabilmesi için beraberlik bile yeterli olacakken, Çekya'nın mutlaka galip gelmesi gerekiyor. Çek taraftarların olumsuz beklentileri, takım üzerinde baskı oluştururken, Türkiye'nin taraftar desteği ve taktik avantajı maçı kazanma ihtimalini artırıyor.

Teknik Direktör Hasek'in Açıklamaları

Çekya Milli Takımı Teknik Direktörü Ivan Hasek, takımının Türkiye karşısında galibiyet elde etmek için sahaya çıkacağını belirtti. Hasek, oyuncularının bu zorlu atmosferde oynama tecrübesine sahip olduğunu ve bu durumun oyuncuların hoşuna gittiğini ifade etti. Hasek, takımda pozitif bir hava olduğunu ve kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemediklerini vurguladı.

Maç Yayın Bilgileri

Çekya-Türkiye maçı bu akşam TSİ 22:00'de başlayacak ve TRT 1'den canlı olarak yayınlanacak.

Editör: Zeliha YAKUT