Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan ve Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yeni görevine başlayan Zikrullah Erdoğan, bölgedeki yerel yönetim dinamiklerinde yeni bir dönem başlatıyor. Kendisi, genç yaşına rağmen edindiği tecrübeler ve görev aldığı farklı şehirlerdeki yönetim deneyimleriyle dikkat çekmektedir.

Zikrullah Erdoğan Kimdir?

1993 yılında Rize Güneysu’da doğan Zikrullah Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini memleketi Rize'de tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında lisans eğitimini almıştır. Üniversite yıllarında çift anadal programıyla Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü de başarıyla tamamlamıştır. Eğitim süreci boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmış ve Halk Bankası'nda bir yıl görev almıştır.

Mülki İdare Amirliği Kariyeri

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amiri olarak göreve başlayan Zikrullah Erdoğan, Rize Valiliği'nde stajını tamamladıktan sonra Kırklareli/Pınarhisar, Aksaray/Ağaçören ve Edirne gibi farklı illerde kaymakam vekilliği ve teftiş stajları yapmıştır. Yurtdışı stajı için İngiltere'de dil eğitimi almış ve İngilizce dilinde iletişim becerilerini geliştirmiştir.

Görev Geçmişi ve Tecrübeleri

Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarıyla tamamlayan Zikrullah Erdoğan, 2020-2022 yılları arasında Isparta'nın Uluborlu ilçesinde Kaymakam olarak görev yapmıştır. 2 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla Diyarbakır'ın Çınar ilçesine atanmış ve görevine başlamıştır.

TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak? TBMM SON DAKİKA: MECLİS TATİLE GİRDİ Mİ, NE ZAMAN GİRECEK? 2024 TBMM hangi tarihte kapanacak, tatil olacak?

Özel Hayatı ve Kişisel Özellikleri

Evli ve bir çocuk babası olan Zikrullah Erdoğan, Rizeli olup İngilizce dilinde iyi düzeyde iletişim kurabilmektedir. Kendisi, genç yaşına rağmen görev aldığı bölgelerdeki başarılı performansı ve yerel yönetimlerdeki dinamik yaklaşımıyla tanınmaktadır.

Editör: Havva Andırır