Trump'tan ABD Baskanı Biden'e şok sözler:  Donald Trump ABD Başkanı Joe Biden'in adaylıktan çekilmesine ne açıklama yaptı? Trump'tan ABD Baskanı Biden'e şok sözler: Donald Trump ABD Başkanı Joe Biden'in adaylıktan çekilmesine ne açıklama yaptı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselmesi sonrasında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, milli yıldız Merih Demiral'ın gol sevincinde yaptığı Bozkurt işareti nedeniyle UEFA tarafından başlatılan soruşturmayı eleştirirken, Türk milletinin ve milli takımın başarısını gönülden tebrik ettiğini belirtti.

Başarıyı Kutladı, Destekledi

Bahçeli, A Milli Futbol Takımı'nın Avusturya karşısında gösterdiği performansı ve elde ettiği galibiyeti büyük bir gurur ve memnuniyetle karşıladı. Kendi sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, milli takım oyuncularını tebrik ederek, "Çok şükür Milli Takımımız göğsümüzü kabartıyor, gözlerimizi yaşartıyor, helal olsun hepsine." ifadelerini kullandı. Bahçeli, inancını dile getirerek, milli takımın Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşacağına olan inancını da vurguladı.

UEFA'nın Soruşturmasına Tepki

Ancak Bahçeli'nin mesajında öne çıkan bir diğer konu, Merih Demiral'ın gol sevincinde yaptığı Bozkurt işaretine UEFA'nın başlatmış olduğu soruşturmaydı. Bahçeli, bu durumu "Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odaklar" ve "UEFA'nın bu şer kervana iştiraki" olarak niteleyerek, Türk milletinin ve milli futbolcuların sembolik ifadelerini anlamlandırmanın ötesinde bir adım atmanın haksızlık olduğunu savundu.

Milli Birliği ve Sağduyuyu Vurguladı

Bahçeli, bu tür provokatif adımların Türkiye'nin iç huzur ve milli birliğine zarar verdiğini belirtirken, herkesin sağduyulu davranması gerektiğini vurguladı. Türkiye'nin spordaki başarılarını siyasi polemiklere alet etmek isteyenlerin fırsatçılıklarına karşı dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi.

Editör: Havva Andırır