Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 07.42'de Bingöl'ün Karlıova ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Karlıova olarak belirlenirken, yerin 11,12 kilometre derinliğinde kaydedildiği belirtildi.

Bodrum ve Çeşme'yi Unutun, Karadeniz'in İncisi Akyazı Plajı Sizi Bekliyor Bodrum ve Çeşme'yi Unutun, Karadeniz'in İncisi Akyazı Plajı Sizi Bekliyor

İlk Belirlemelere Göre Hasar Yok

Depremin ardından AFAD ve diğer ilgili kurumlar tarafından yapılan ilk incelemelerde, herhangi bir can kaybı veya mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. Yetkililer, depremin etkilediği bölgelerde gerekli kontrollerin yapıldığını ve vatandaşların güvenliği için önlemlerin alındığını belirtti.

Deprem, Karlıova ve çevresinde kısa süreli paniğe neden oldu. Depremi hisseden vatandaşlar, ev ve iş yerlerinden çıkarak açık alanlara yöneldi. Bölge halkı, depremin şiddetinin fazla olmaması nedeniyle büyük bir korku yaşamadıklarını ancak tedbirli olduklarını ifade etti.

Yetkililerden Uyarılar

AFAD ve Bingöl Valiliği, vatandaşlara olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmaları ve güvenlik önlemlerini almaları konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca, herhangi bir acil durum halinde 112 Acil Çağrı Merkezi ile iletişime geçilmesi gerektiği vurgulandı.

Editör: Zeliha YAKUT