Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavlarına yönelik önemli bilgiler açıklandı. Temmuz ayının ortalarına gelinirken, öğrenciler sınav günlerine ve detaylara odaklanmış durumda.

Sınav Tarihleri ve Oturumlar

AÖL 3. dönem sınavları üç oturum halinde gerçekleştirilecek. İlk oturum 20 Temmuz 2024 Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak. İkinci oturum aynı gün saat 14.00'te, üçüncü oturum ise 21 Temmuz 2024 Pazar günü saat 10.00'da yapılacak. Her oturum için adaylara 100 dakika süre verilecek.

Sınav Değerlendirme Sistemi

Sınav, her bir ders için ayrılan 11 sorudan oluşacak testlerden oluşacak. Değerlendirme, 100 tam puan üzerinden yapılacak ve yanlış cevaplar puanlama üzerinde etkili olmayacak.

Sınav Giriş Belgeleri ve Şartlar

Sınav gününde adayların yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi ve geçerli bir kimlik belgesi bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgeler olmadan adaylar sınava alınmayacak.

LGS HABERİ SON DAKİKA: LGS yerleştirme sonuçları açıklandı LGS HABERİ SON DAKİKA: LGS yerleştirme sonuçları açıklandı

Sınav Yerlerinin Açıklanması ve Erişim

Adaylar, sınav yerlerini öğrenmek için 15 Temmuz 2024 tarihinden itibaren MEB'in resmi web sitesi üzerinden giriş yaparak öğrenci numaraları ve şifreleriyle fotoğraflı sınav giriş belgelerini edinebilecekler.

Editör: Havva Andırır