Sosyal medyada son günlerde yayılan bir görüntü, tartışmaları da beraberinde getirdi. A101 market zincirinin bir şubesinde, Arapça yazılı bir tabelanın asılması tepki topladı. Bu duruma karşı çıkan birçok kişi, marketin Araplara yönelik açılımını eleştirerek #A101Boykot etiketiyle boykot çağrısı yaptı.

Arapça Tabela Tartışması

Görüntüde, A101 marketinin ön cephesinde "Discount (İndirim) Market" yazısının Arapça olarak yer aldığı görülüyor. Bu durum, sosyal medyada hızla yayılarak tepkilere neden oldu. Özellikle Türk vatandaşlarının tepkisini çeken bu olay, marketin Araplara yönelik açılımını eleştiren yorumlara sahne oldu.

G R H L E T W4 A Ap V W U

"Araplaşmayacağız" Sloganı

Sosyal medya kullanıcıları, "Araplaşmayacağız" sloganıyla tepki gösterirken, birçok kişi bu durumu "Türk kültürüne ve değerlerine yapılan bir saygısızlık" olarak nitelendirdi. Bazı kullanıcılar, marketin bu tutumunu eleştirerek alışveriş yapmama kararı aldıklarını belirtti. #A101Boykot etiketi, kısa sürede trend oldu ve binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Yeni Atandığı Köyü Güzelleştirmek İsteyen İmamın Yolları Temizleme Çabası Beğeni Topladı Yeni Atandığı Köyü Güzelleştirmek İsteyen İmamın Yolları Temizleme Çabası Beğeni Topladı

A101'den Açıklama Bekleniyor

Tepkilerin artması üzerine gözler A101 yönetimine çevrildi. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, kamuoyunda oluşan tepkilere yanıt verilmesi bekleniyor. Sosyal medyada dolaşan yorumlar arasında, marketin Arapça tabelayı kaldırıp kaldırmayacağı konusu da tartışılıyor.

HABER: KINIK GAZETESİ / ÖZEL 

Editör: Zeliha YAKUT