AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) yaz okulu sınav tarihleri: 2024 Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınavları ne zaman, online mı, yüz yüze mi olacak? AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ (AÖF) yaz okulu sınav tarihleri: 2024 Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınavları ne zaman, online mı, yüz yüze mi olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınav takvimi açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği sınav giriş belgeleri, sınav tarihleri ve diğer detaylar belirlendi. İşte detaylar:

Sınav Giriş Belgeleri ve Yayımlanma Tarihi

AÖL 3. dönem sınavına girecek adaylar, sınav giriş belgelerini 15 Temmuz 2024 tarihinden itibaren https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebilecekler. Sınav giriş belgeleri, adayların sınavın yapılacağı yer ve saat bilgilerini içerecek şekilde erişime açılacak.

Sınav Tarihleri ve Detayları

AÖL 3. dönem sınavları üç oturum halinde gerçekleştirilecek. Her oturumda adaylara 100 dakika süre verilecek ve her ders için ayrı ayrı 11 soru sorulacak. Sınav takvimi şu şekilde:

1. Oturum: 20 Temmuz 2024 Cumartesi günü Türkiye saati ile 10.00’da
2. Oturum: 20 Temmuz 2024 Cumartesi günü Türkiye saati ile 14.00’te
3. Oturum: 21 Temmuz 2024 Pazar günü Türkiye saati ile 10.00’da yapılacak.

Sınav Soru ve Cevapları ile Sonuçlar

Yazılı sınavda sorulan sorular ile cevap anahtarları, sınavın hemen ardından değerlendirilerek 23 Temmuz 2024 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr adreslerinden yayımlanacak. Adaylar, sınav sonuçlarını ise 14 Ağustos 2024 tarihinden itibaren yine https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden öğrenebilecekler.

Editör: Havva Andırır